Komunikacja
Kampanie społeczne – prowadzimy działania dążące do zmiany postaw Polek i Polaków, zwalczania ksenofobii i rasizmu oraz doskonalenia umiejętności skutecznego pomagania.
Kampanie informacyjne – dostarczamy rzetelne informacje, prowadzimy codzienny fact checking, weryfikujemy wypowiedzi polityków i dziennikarzy.
Pomoc bezpośrednia
Integracja dzieci uchodźczych – dzięki pracy specjalnie przeszkolonych przez nas wolontariuszy prowadzimy regularne korepetycje z języka polskiego, zapewniamy pomoc w nauce oraz wsparcie psychiczne dla kilkudziesięciorga dzieci uchodźczych oraz osób dorosłych.
Przeprowadzki – pomagamy w szukaniu mieszkań i organizowaniu przeprowadzek z ośrodków dla cudzoziemców do nowych domów.
Doraźne interwencje – w sytuacjach kryzysowych organizujemy pomoc psychologiczną, prawną i logopedyczną, asystujemy też przy procedurach w polskich urzędach, szpitalach i na policji.
Silni mimo wszystko – projekt przewidujący wsparcie procesu usamodzielnienia osób z doświadczeniem uchodźczym: przygotowanie ich i zaangażowanie w samorzecznictwo oraz wsparcie kompleksowym poradnictwem. Odpowiada na problem niewielkiej widoczności tych grup i ich głosu w debacie publicznej oraz niewystarczającej dostępności wyspecjalizowanego, kompleksowego wsparcia dla takich osób. Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Program wsparcia edukacyjnego dla dzieci uchodźczych – indywidualne korepetycje udzielane przez wolontariuszy i wolontariuszki. Program powstał w 2017 roku jako pierwsza taka inicjatywa w Polsce skierowana do dzieci z doświadczeniem migracji przymusowej.